Facebook  Goodreads  Instagram

Přemýšleli jste někdy o lidech cestujících vlakem?


Na knihu jsem se hodně těšila už když jsem četla první anotace a popisy knihy. Není tedy divu, že jsem si knihu s velkým očekáváním koupila. 
Obálka je hezká, anotace je hezká a mé očekávání jsou taky hezky velká. No jak to tak bývá, bylo to něco jiného než jsem čekala. Ale nebudeme předbíhat.

Dívka ve vlaku je příběh o Rachel, rozvedené třicátnice a alkoholičky, která má problém se vyrovnat s tím, že nemůže mít děti a že ji její manžel podvedl a opustil. A ještě má s tou druhou dítě a žije si spokojený život, zatímco ona se upíjí smutkem a depresí a taky trochou šílenosti. 
Kvůli pití Rachel vyhodí i z práce, ale protože se to bojí říct své "bytné", její kamarádce, která ji u sebe nechala bydlet, tak každý den cestujeme vlakem do Londýna, tak jako obvykle.
Vlak, kterým pravidelně jezdí, má trasu kolem jejího domu, ve kterém zůstal její bývalý manžel se svou milenkou, teď už manželkou. Vede však ještě kolem jednoho domu. Kolem domu Jess a Jasona, kterých si tak pojmenovala Rachel a vytvořila si tak z okna vlaku iluzi o nejšťastnějším páru na světě. Pozorovala je takhle každý den až jednou uvidí něco, co její představu o ideálním páru zboří. Vidí Jess, jak se líbá s jiným mužem.
Tady začíná ta záhada. Jess, pravým jménem Megan jak zjistíme, zmizí. To Rachel podnítí v tom, aby této záhadě přišla na kloub. Nemohla tomu uvěřit. Proč Jasona, Scotta, podvádí? Udělal jí něco? Utekla se s vým milencem? Unesl ji někdo? Nebo snad ještě hůř?
Na tohle se Rachel snaží přijít na vlastní pěst, protože má pocit, že to musí vyřešit. Není to však tak jednoduché jak se zdá. Při řešení této záhady vyjde najevo pravda, kterou Rachel vůbec nečekala. A z nepřátel se nakonec stanou "spolupachatelé".Kniha je opravdu dobrá. Zaměřuje se spíše na psychologii samotných postav než na tu kriminologickou stránku příběhu. Není to však vůbec na škodu. Postavy jsou opravdu velmi dobře propracované a čtenář se tak může vžít do každé jedné z nich.
Samotný příběh je vyprávěný z pohledu nejen Rachel, jakožto hlavní postavy, ale také z pohledu Megan, zmizelé dívky, a také Anny, milenky a maželky Toma, bývalého mažela Rachel. Kapitoly jsou děleny podle postav a ve čtení to vůbec nepřekáží. 

Co však mě překáželo bylo to, že první asi třetina až polovina knihy se zbytečně táhne a je tak trochu nezáživná. Pak se to sice rozjede, ale já jsem po všech těch recenzích a po tom, co se kniha stala knihou roku 2015, čekala mnohem víc. 
Jazyk je sice jednoduchý a pokud s tímto žánrem psychologických thrillerů začínáte, tak se vám kniha bude určitě líbit. V současnosti je velmi populární, ale pokud už máte něco načteno, tak budete rychle sklamáni. Nemějte proto příliš velké očekávání. 
Příběh je rozveden velmi hezky, do poslední chvilky jsem netušila, kdo tedy je tím pachatelem a je třeba ocenit, že autorka dokázala i s málem postav vytvořit vcelku poutavý příběh.


Kniha je skvělá, je čtivá a vtáhne do děje. Ovšem netřeba od ní čekat příliš. Doporučuji těm, kteří s psychologickým thrillerem chtějí začít a těm, kteří tento žánr poznají a mají co to načteno, ji doporučuji jako hezkou oddechovku. 

Jak se vám líbila Dívka ve vlaku? Čekali jste něco víc, tak jako já? Nebo jste knihu ještě nečetli, ale chystáte se na ni?

Komentáře