Facebook Goodreads Instagram

Máma Temža, Otec Temža aneb Řeky Londýna


Kniha Řeky Londýna mě, přiznám se, zaujala svou opravdu nádhernou obálkou. Když jsem si přečetla, že je to detektivka, kde policista zjistí, že umí kouzli, tak jsem si ji prostě musela koupit. A navíc, v Luxore z nich měli takovou hezkou pyramidku, která přímo volala, aby jste si knihu koupili.

Abych pravdu řekla, tak nálepka, že je to o dospělém Harrym Potterovy u policie, zajisté prodává. Já jsem se na nich zase tak nespoléhala, ale je jisté, že to každého zaujme.
Příběh je tedy o mladém policistovy v britské metropoli, kde vyšetřuje záhadnou vraždu. Jednou, když byl na hlídce na místě činu u starého divadelního kostela, se u zjeví záhadný svědek, který mu poví, že viděl jak se vražda stala. Když se ho však policista, Peter Grant, chce zeptat, kdo to tedy byl, svědek najednou zmizí stejně rychle jako se objevil. 
Pak Peter potká staršího vrchního inspektora Nightingalea, kterého pozornost upoutal právě zpovědí onoho svědka, který byl mimochodem mrtvý. Nightingale si vzal Peter pod svá křídla a vypověděl mu příběh o existenci policejního oddělení, které se zabývá právě takovými vraždami, ke které se přimotal i Peter. Je to oddělení o jednom členu, tedy teď už dvěma, Peterovi a inspektorovi Nightingaleovy. Je zvláštní tím, že jsou to čarodějové, Peter sice jenom v zácviku, ale pořád čaroděj.
Pomocí svých schopností se tedy snaží vyřešit onu záhadnou vraždu, popři tom ještě řeší rozpory mezi magickými bytostmi, Mámou Temžou a Otcem Temžou.


Mě tahle kniha bavila. je pravda, že jsem četla recenze i kladné i záporné, kde se lidem nelíbilo, že děj se zaměřuje spíš právě na ten vedlejší děj a to řešení vraždy není takové akční, jak by jste asi čekali. Ano, je to pravda. Taky ta magická část tady není tolik rozebraná, jak bych možná chtěla. Ráda bych tam viděla více popsané jak se učí kouzla a tak. Tohle tam bylo vážně spíše jenom okrajově. Ale na druhou stranu, je to první díl a další díl má vyjít co nevidět. V Británii, myslím, už dokonce i vyšel, teď si nejsem jistá. Takže si myslím, že tohle byl jenom takový rozjezd a v druhém dílu se té větší akčnosti dočkáme. Pevně v tom alespoň doufám.
Občas se mi zdál děj mírně zmatený, ale to bylo asi tak vše, co mi nějak "vadilo". Kniha mi četla dobře, relativně rychle a občas jsem se i zasmála anglickému humoru.


Doporučila bych ji všem, kteří mají rádi trochu fantasy, trochu detektivky, trochu kouzel a rozporů. Knihu můžou číst téměř všechny věkové kategorie, možná ne úplně děti, ale přiznejme si, že děti dneska čtou mnohem horší věci než tohle, kde vlastně nejhorší částí je odpadávání obličejů. Není tam nic drsného, co by bylo moc. Super oddechová kniha, na proložení mezi těžšími knihami, nebo drastičtějšími třeba thrillery. 

Co říkáte na Reky Londýna vy? Četli jste je? Budete je číst? Nebo vás tohle londýnské "šílenství" obešlo?

Komentáře

 1. Tahle kniha mě také upoutala svou nádhernou obálkou, bohužel jsem však nenašla příležitost si ji přečíst. Přestože jsem na ni viděla spíše záporné recenze, raději si na ni udělám vlastní názor.
  Pěkná recenze a moc krásné fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu :)
   Je to fajn kniha :) určitě bych nedala tolik na negativní recenze, je lepší si udělat vlastní názor :)

   Vymazat

Okomentovat

Thank you for your comment!